pless.pl

Reklama

Pszczyna.info

  • 6 stycznia 2023
  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 5261

[FOTO] Szopka z ruchomymi figurami do zobaczenia w Goczałkowicach

W kościele pw. św. Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju można podziwiać piękną szopkę bożonarodzeniową z ruchomymi figurkami, wodą oraz rybkami.

Reklama

Szopka bożonarodzeniowa w kościele parafialnym 2022/2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Szopka przedstawia Świętą Rodzinę, Trzech Króli, pasterzy, a także różne zawody kobiet i mężczyzn, często te zapomniane. To m.in. kowal, bednarz, tkacz czy praczka. W sumie liczy 25 ruchomych figur, które były sprowadzane specjalnie z Włoch. Wszystko dzięki hojności mieszkańców oraz sponsorów.

Pierwszy raz tego typu szopka została ustawiona w goczałkowickim kościele w 2011 roku. Od tego czasu corocznie jest rozwijana, pojawiają się nowe elementy. Dziś duży efekt dają również oświetlenie, szum prawdziwej wody, żywe rybki, tło z panoramą Betlejem oraz niebo pełne gwiazd.

Szopka bożonarodzeniowa w kościele parafialnym 2022/2023
Szopka bożonarodzeniowa w kościele parafialnym 2022/2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Konstrukcja ma wysokość ok. 4,5 metra, długość prawie 5 metrów i szerokość 2,5 metra. Szopkę postawili: Krzysztof Lazarek, Marian Wróbel, Krzysztof Kochanecki, Antoni Faruga oraz Władysław Placuch. Prace zajęły aż 11 wieczorów! Efekt jest imponujący.

Wspaniałą szopkę podziwiają nie tylko mieszkańcy Goczałkowic, ale również osoby przyjeżdżające do gminy z innych miejscowości. Można ją oglądać po mszach świętych do 2 lutego.

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.