Reklama

Pszczyna.info

  • 1 września 2023
  • 11 września 2023
  • wyświetleń: 2776

[ZDJĘCIA] Narodowe Czytanie w Skansenie. Wystawa Klubu Plastyków "Zdrzadełko"

9 września w pszczyńskim Skansenie odbyła się kolejna edycja akcji "Narodowe Czytanie". Zobaczcie fotorelację!

Narodowe Czytanie 2023 "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - 09.09.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


W tym roku ogólnopolską lekturą zaproponowaną przez Prezydenta jest "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Jej fragmentów w skansenie mogliśmy wysłuchać w sobotnie popołudnie. W ramach wydarzenia zaprezentowana została także wystawa Klubu Plastyków "Zdrzadełko" inspirowana powieścią Orzeszkowej.

Z ogromną satysfakcją i z przyjemnością uczestniczyłem w kolejnym Narodowym Czytaniu. Razem czytaliśmy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Gratuluję Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie i Stowarzyszeniu "take tam" im. Artystów Międzywojnia dobrej organizacji wydarzenia, dziękuję skansenowi za udostępnienie wspaniałego pleneru i przede wszystkim uczestnikom za liczny udział.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny


W przyszłym roku uczestnicy Narodowego Czytania podejmą się lektury dramatu romantycznego "Kordian" Juliusza Słowackiego.

Organizatorzy: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Stowarzyszenie "take tam..." im. Artystów Międzywojnia oraz Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej.

ar, BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj