Pszczyna.info

  • 7 listopada 2023
  • 9 listopada 2023
  • wyświetleń: 7933

[FOTO] Lodowisko wraca na rynek! Rozpoczął się montaż ślizgawki

Po rocznej przerwie miłośnicy ślizgania się na lodzie znów będą mogli korzystać z lodowiska umiejscowionego na płycie rynku w Pszczynie.

Lodowisko wraca na rynek! Rozpoczął się montaż ślizgawki - 7.11.2023 · fot. pless.pl


Na pszczyńskim rynku trwa montaż ślizgawki. Prace mają potrwać ok. 3-4 tygodnie. W połowie listopada planowane jest rozpoczęcie procesu mrożenia tafli. Jeśli aura nie zakłóci tych działań, do końca miesiąca lub w pierwszych dniach grudnia lodowisko zostanie uruchomione.

W zeszłym roku zaskoczyły nas ogromne i nieprzewidywalne podwyżki jeśli chodzi o energię elektryczną. W związku z planowanymi wówczas oszczędnościami podjęta została decyzja, że lodowisko nie zostanie uruchomione. Od tego czasu sytuacja na rynku się ustabilizowała. W budżetach zaplanowano pewne wzrosty związane z wydatkami na energię elektryczną i inne media. Dlatego można było ustalić budżet m.in. na uruchomienie tego typu ślizgawki.

Piotr ŁapaRzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Lodowisko" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Lodowisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Lodowisko" podaj