Pszczyna.info

  • 12 listopada 2023
  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 12636

Pomosty wędkarskie na Zbiorniku Goczałkowickim gotowe. Kosztowały około 450 000 zł

Na Zbiorniku Goczałkowickim powstały cztery pływające pomosty wędkarskie. Będą ogólnodostępne - budowane są z myślą o wędkarzach, ornitologach oraz miłośnikach przyrody.

Pomosty wędkarskie przy Jeziorze Goczałkowickim · fot. Ochrona Przyrody Województwa Śląskiego


Dwa pomosty wraz ze ścieżką powstały w Wiśle Małej niedaleko wieży widokowej, kolejne dwa na południowym brzegu Zbiornika w Zarzeczu.

- Budowa pomostów to kolejny etap realizacji projektu LIFE.VISTULA.PL w zakresie działań mających na celu uregulowanie ruchu turystycznego na obszarze Natura 2000 - Dolina Górnej Wisły. W ramach tych prac wybudowano inne elementy infrastruktury turystycznej tj. wieża widokowa w Wiśle Małej i czatownia do obserwacji ptaków przy stawie Barzyniec w Ochabach - mówi Mirosława Mierczyk-Sawicka, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach

Koszt budowy pomostów wraz z budową ścieżki doprowadzającej w Wiśle Małej wynosi ok. 450 tys. zł. Budowa realizowana jest w ramach projektu LIFE.VISTULA.PL w ramach komponentu, jakim jest kanalizacja ruchu turystycznego w obszarze Doliny Górnej Wisły.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.