Pszczyna.info

  • 24 stycznia 2023
  • 30 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4359

Goczałkowice zagrały z WOŚP! Zebrano ponad 22 tysiące złotych!

To była niedziela gorących serc! Goczałkowice-Zdrój znów zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem, żeby wygrać z sepsą!

Goczałkowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 29.01.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Przez całą niedzielę w gminie kwestowało 15 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Na początek orkiestrowego świętowania w Goczałkowicach zagrała... orkiestra! Przed południem w centrum uzdrowiska wystąpiła bowiem Goczałkowicka Orkiestra Dęta.

Dalsze atrakcje przygotowane przez sztab #329 były dostępne po południu w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury. Na scenie zaprezentowały się formacje taneczne Dance Kids i Tańca Współczesnego, wokaliści wraz z instruktorem, śpiewakiem operowym Rafałem Maisnerem, wystąpił Zespół Folklorystyczny "Goczałkowice" w pięknych strojach regionalnych. Publiczność obejrzała spektakl "Kaczka Dziwaczka" w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy przy GOK-u oraz przedstawienie pt. "Kulawa papuga i ślepy pingwin" w wykonaniu członków stowarzyszenia "Take Tam". Na zakończenie odbył się koncert "Baginsky, Kubanka feat. Pawełek".

Goczałkowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 29.01.2023
Goczałkowicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 29.01.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Było coś dla duszy, ale też i dla ciała. Seniorki z Klubu Seniora, a także wolontariusze przygotowali pyszne ciasta i ciasteczka. Akcję wsparły dwie lokalne piekarnie: Englert oraz "U Jarka". Można było nabyć również ciekawe publikacje, gadżety i materiały promocyjne gminy.

Dużo emocji dostarczyły licytacje. Za 320 zł wylicytowany został piękny anioł ceramiczny przekazany przez Joannę Rabaszowską-Grzyb, za 300 zł - tort, a za 250 zł - koszulka klubowa LKS Goczałkowice-Zdrój Łukasza Piszczka z autografem piłkarza. Wspierając Orkiestrę nowych nabywców znalazło rękodzieło lokalnych artystek - Aliny Rajdy, Anny Stalmach, Renaty Załuckiej, a także artystyczny zestaw - oryginalna fotografia Starej Pijalni oraz album "Na goczałkowickich ścieżkach", przekazane przez Stowarzyszenie Fotograficzne "Przeciw nicości" oraz goczałkowicki sztab. Licytowane były też gadżety WOŚP i karnety na krytą pływalnię "Goczuś".

Łącznie goczałkowicki sztab #329 działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w ramach tegorocznego finału zebrał rekordową kwotę 22 tys. 884 zł 55 gr, w tym 15 tys. 845 zł 46 gr zebrane przez wolontariuszy w puszkach, 5 tys. 164 zł 9 gr w puszkach stacjonarnych i z licytacji oraz 1 tys. 875 zł z eSkarbonki (na godz. 21.00 w niedzielę). Przypominamy, że dziś do godz. 21.00 można jeszcze przelewać środki na orkiestrę za pomocą eSkarbonki.

Hasło tegorocznej edycji to "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych".

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.