Reklama

Pszczyna.info

  • 1 września 2023
  • 25 września 2023
  • wyświetleń: 2042

Wystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym

Za nami:

Wystawę poplenerową "Wiatr od morza" do końca października można oglądać w przeszklonej witrynie budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie. Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego "Przeciw Nicości" im. Mieczysława Wielomskiego.

Wystawa fotografii z Gdańska i okolic w Centrum Przesiadkowym · fot. Powiat


Nadbałtyckie plaże kojarzone są zazwyczaj z tłumem turystów i wakacyjnym gwarem. Niewiele osób mieszkających kilkaset kilometrów od wybrzeża ma okazję zobaczyć Bałtyk o innej porze roku niż lato. Jednak nadmorski spacer przez cały rok może dać cudowne ukojenie i przyjemność obcowania z żywiołem. - Widok morza pobudzał wyobraźnię podróżników zadających sobie pytanie, co znajdą za wielką wodą? Morze to również odwieczna inspiracja dla artystów - poetów, malarzy i także fotografów - informuje Lucyna Romańska, prezes stowarzyszenia.

Kilku członków Stowarzyszenia Fotograficznego "Przeciw Nicości" im. Mieczysława Wielomskiego nie oparło się pokusie, aby uczestniczyć w fotograficznej wyprawie nad Bałtyk w styczniu 2023 roku. Głównym celem podróży był Gdańsk, fascynujące miasto z mnóstwem przyciągających oko fotografa motywów. Odwiedzili także Jantar, Gdynię, Mechelinki oraz Dębki. Porywisty wiatr od morza mocował się ze statywami, ale żywioł nie wygrał z determinacją zrobienia fotografii.

Prezentowana w Centrum Przesiadkowym wystawa to utrwalony krajobraz Gdańska i nadmorskich plaż, pejzaż naznaczony indywidualnym spojrzeniem każdego fotografika. To kolejna odsłona realizowanego przez Powiat Pszczyński projektu "Przesiądź się na kulturę". Autorami zdjęć są: Jolanta Kolinko, Lucyna Romańska, Edyta Filipek-Bajor, Leszek Nowak, Witold Koleszko, Grzegorz Moroń, Waldemar Konopka i Kazimierz Jastrzembski.

Wystawę zdjęć można oglądać do końca października. - Mamy nadzieję, że te fotografie przywołają miłe wspomnienia i zachęcą do wyprawy nad Bałtyk także w czasie, gdy wiatr zaciera ślady spacerowiczów, a kutry na plaży "zapadają w sen zimowy" w oczekiwaniu na kolejne wodowanie - podkreśla Lucyna Romańska.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj