Pszczyna.info

  • 26 marca 2024
  • 24 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1736

[ZDJĘCIA] Sabrina Team zwycięża w 4. Turnieju Siatkówki Amatorów

6 drużyn zagrało w 4. Turnieju Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który został rozegrany w sobotę 20 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zwyciężyła Sabrina Team, która zgromadziła punkt więcej od Black Team.

4. Turniej Siatkówki Amatorów w hali POSiR w Pszczynie - 20.04.2024 · fot. POSiR Pszczyna


Spotkania były rozgrywane systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, wszystkie zespoły miały więc sporo grania. Jako że grano na trzech boiskach równocześnie, wszyscy praktycznie cały czas byli na parkiecie, z dziesięciominutowymi przerwami między meczami. I tak przez ponad 5 godzin! Najlepiej trudy turnieju zniosła Sabrina Team, która czterokrotnie zwyciężyła za 2 punkty (po 2-0) i raz przegrała. Drugi Black Team wygrał co prawda wszystkie mecze, ale trzy z nich po tie breaku (za 1 punkt) i ostatecznie zajął drugie miejsce.

Już pierwsza kolejka pokazała, kto będzie się zaliczał do faworytów. Sabrina Team, Black Team i Si Kalafo zwyciężyli po 2-0. W drugiej serii gier pierwszy punkt stracił Black Team, wygrywając 2-1 z Si Kalafo. W trzeciej kolejce zacięty bój stoczyły Si Kalafo z Super Spike. Ci pierwsi wygrali 2-1 ((25-21, 22-25, 15-8), co zadecydowało o trzecim miejscu w turnieju. Natomiast o zwycięstwie przesądziło spotkanie w czwartej rundzie pomiędzy "Blackami" i Sabriną. Pierwszy set należał do ekipy Leszka Zatorskiego, która zwyciężyła 25-18. W drugim i trzecim górą był zespół Adriana Machulca (25-21 i 15-5). Black Team stracił jednak sporo sił i w ostatnim meczu znów musiał "męczyć się" w tie breaku z Super Spike i wygrał tylko za 1 punkt ((25-18, 16-25, 15-13). Wykorzystała to Sabrina Team, która w dwóch setach pokonała Si Kalafo i zapewniła sobie turniejowe zwycięstwo.

Po zakończeniu turnieju wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski wraz z pomysłodawcą imprezy Leszkiem Zatorskim wręczyli dyplomy dla wszystkich drużyn, a także puchary i vouchery dla najlepszych. Ponadto specjalne statuetki i vouchery do Śląskiego Centrum Tenisa odebrali najlepsza zawodniczka Karolina Parma i najlepszy zawodnik Krzysztof Pławecki, a starosta Cieszewski zaprosił na jesienną edycję turnieju, który już tradycyjnie planujemy zorganizować w październiku.

4. Turniej Siatkówki Amatorskich Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Pszczyńskiego - 20 kwietnia 2024, hala POSiR w Pszczynie

Klasyfikacja końcowa: 1. Sabrina Team - 8 punktów, 2. Black Team - 7 punktów, 3. Si Kalafo - 5 punktów, 4. Super Spike - 4 punkty, 5. Ryś Team - 2 punkty, 6. #muremzanatalką - 0 punktów
Najlepsza zawodniczka: Karolina Parma (Black Team)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Pławecki Sabrina Team)
Sabrina Team: Sabina Tomys, Leszek Zatorski, Mikołaj Zatorski, Krzysztof Pławecki, Grzegorz Figura, Monika Mrowiec, Patryk Zomerlik, Jakub Białas.
Black Team: Justyna Celer, Karolina Parma, Adrian Machulec, Karol Chałupińsi, Patryk Stwora, Michał Krzysztofik, Michał Sobierajski.
Si Kalafo: Antonia Pękała, Michał Ryba, Łukasz Buczek, Maciej Musioł, Michał Piwowar, Agata Płoskonka, Mateusz Osowski, Andrzej Nogawica.
Super Spike: Hanna Kozyra, Wiktoria Stebel, Aleksandra Zygmunt, Paweł Urbanek, Dominik Malarz, Adam Kieś, Mateusz Zachurzok, Zbigniew Rabczewski.
Ryś Team: Małgorzata Kitel, Krzysztof Ryś, Nikodem Ryś, Jacek Sitko, Marcin Grzechnik, Tomasz Pietnoczka, Adrian Chromik, Piotr Peterek.
#muremzanatalką: Mateusz Jacek, Maciej Oszek, Miłosz Skipioł, Laura Zomerlik, Kacper Król, Bartosz Kuliński.

Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego, był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

ar / pless.pl

źródło: POSiR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj