Pszczyna.info

  • 26 czerwca 2024
  • wyświetleń: 443

"Pocztówka z Suszca"- konkurs rozbudzający zainteresowanie lokalną historią, tradycjami i zwyczajami

To propozycja nowego konkursu, który Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu przygotował z myślą o dzieciach i młodzieży klas I-VIII szkoły podstawowej. Celem jest, aby młodzi ludzie pogłębili wiedzę na temat lokalnego dziedzictwa, rozbudzili swoją ciekawość i zainteresowanie lokalną historią, tradycjami i zwyczajami.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie pocztówki przedstawiającej wybrany element materialnego lub niematerialnego dziedzictwa kulturalnego, który znajduje się na terenie gminy Suszec.

Materialne dziedzictwo kulturowe to: dzieła sztuki (np. organy, witraże, freski, obrazy), zabytkowe miejsca i budynki, kolekcjonerskie monety i sygnety, dawne dzieła literackie i muzyczne, dokumenty, ubiór. Niematerialne dziedzictwo kulturowe to: zwyczaje i praktyki, folklor, tradycja, język.

Prace konkursowe wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu do dnia 23 sierpnia. Zgłoszenia można wysyłać indywidualnie, poprzez szkołę lub inne placówki pracy pozaszkolnej.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie kulturasuszec.pl.

Kontakt: martyna@kulturasuszec.pl lub telefon: 32 212 44 91 wew. 19

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

źródło: GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj