Pszczyna.info

  • 28 czerwca 2024
  • 5 lipca 2024
  • wyświetleń: 8690

Radościowice: tu, gdzie wszystko jest możliwe. Malarstwo Pawła Widery - stolarza z Radostowic

W Pszczyńskim Centrum Kultury przez cały lipiec można obejrzeć wystawę Pawła Widery "Radościowice - tu, gdzie wszystko jest możliwe".

Wernisaż Pawła Widery pt. "Radościowice - tu, gdzie wszystko jest możliwe" · fot. Paweł Borkowski, Tomasz Donocik


Prace Pawła prezentowane są w 3 częściach, a każda z nich ma swój oryginalny i niepowtarzalny charakter. Warto też wspomnieć, że Paweł jest autorem ilustracji do książki Waldemara Cichonia - "Witajcie w Wynalazkowie", a podczas wernisażu było można zdobyć swój egzemplarz.

Podczas otwarcia wystawy w środę 3 lipca Magdalena Czarnecka - zastępca burmistrza Pszczyny wręczyła autorowi wystawy list gratulacyjny podpisany przez burmistrza Pszczyny - Dariusza Skrobola.

Prace można oglądać w foyer pckulu i zakupić w cenie podanej na wystawie! W celu zakupu obrazów, książek, magnesów i pocztówek prosimy o bezpośredni kontakt z autorem: Paweł Widera - tel. 785 935 676. Mail: widerapaweu@gmail.com

Zajrzyjcie także na:

  • facebook.com/pawelwideramalarstwo
  • instagram.com/pawelwideramalarstwo


O Pawle WiderzeUrodził się wcale nie tak dawno temu w Radostowicach, idyllicznej wiosce na południu Polski, a krainę, gdzie toczą się przygody z jego obrazów, nazywa Radościowice. W ostatnim dniu 2012 roku, kiedy z powodu choroby córeczki rodzina nie mogła wyjść na zabawę ze znajomymi, a uszy i oczy bolały od telewizyjnych sylwestrów marzeń, wyszperał w szufladzie stare farby plakatowe i... zaczął malować.

Paweł Widera
Paweł Widera · fot. materiały prasowe


Jest samoukiem, ale szybko wykreował swój własny, rozpoznawalny styl, bardzo ciepło przyjęty w świecie sztuki naiwnej. Maluje, żeby oderwać się od szarej rzeczywistości i zaprasza do swojego bajkowego świata każdego, kto ma ochotę choć na chwilę zapomnieć o codzienności, zabłądzić w Radościowicach i... uśmiechnąć się.

Jego obrazy prezentowane są na wystawach w Polsce i za granicą. Jest laureatem nagrody publiczności Art Naif Festiwal w Katowicach (jednej z największych wystaw tego nurtu na świecie) i autorem obrazu promującego to wydarzenie w 2021 roku. Otrzymał nagrodę w głosowaniu najbardziej wymagającej publiczności: DZIECI, na wystawie Premio Internazionale Arte Naif Varenna we Włoszech, a w 2022 roku został zwycięzcą wystawy Festival Internacional De Art Naif w Barcelonie. Jest autorem ilustracji do książki "Witajcie w Wynalazkowie" Waldemara Cichonia i okładki do zbioru wierszy "Z miłości do Ciebie" Anny Sobańskiej.


Radościowice: tu, gdzie wszystko jest możliwe. Wystawa Pawła Widery w pckulu · fot. materiały prasowe


Na co dzień stolarz i menadżer rodzinnej firmy stolarskiej, amatorsko maratończyk z czasem poniżej 3,5 godziny, wielbiciel muzyki Mumford and Sons i Sons of the East, malarstwa surrealistycznego i magicznego realizmu, dobrego jedzenia i podróży. Swoimi malunkami planuje wywołać uśmiech na twarzy u wszystkich ludzi na świecie, do czego motywuje go ukochana rodzina: Ewelina, Zuzia, Mikołaj i Kamil, którym dedykuje każde kolejne dzieło.

Nagrody i wystawy:

1. Art Naif Festiwal Katowice (2012-2021):
Grand Prix w XIV edycji Art Naif Festiwal w 2021 r. Namalowanie obrazu promującego XIV edycję festiwalu.
2. Premio Internazionale Arte Naif Varenna we Włoszech w 2021:
1. Nagroda w głosowaniu najbardziej wymagającej publiczności: DZIECI.
3. Festival Internacional De Art Naif w Barcelonie w 2022:
Zwycięzca w międzynarodowym głosowaniu publiczności.
4. Naiva Bratislava - 2021
5. Naiva Art Dialog (Instytut Polski w Bratysławie) - 2021
6. Insita Praha w galerii Lapidarium w Pradze - 2022
7. Udział w międzynarodowej wystawie i plenerze na zamku Lysice w Czechach - 2020.
8. Kwalifikacja i udział w międzynarodowej wystawie i plenerze malarskim w Galerija Likovnih Samorastnikov w Trebnje w Słowenii - 2022.
9. Wystawa zbiorowa w galerii Spazio 61 w Cagliari we Włoszech - 2020.
10. Wystawa zbiorowa w galerii Nova Art Space w Sofii - Bułgaria 2021.

i inne.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warsztaty Rysunku i Malarstwa" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Warsztaty Rysunku i Malarstwa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Warsztaty Rysunku i Malarstwa" podaj