Pszczyna.info

  • 5 lipca 2024
  • 11 lipca 2024
  • wyświetleń: 4469

Repertuar kina pckul na weekend i nowy tydzień: na ekranie nowe Minionki!

Za nami:

Rozpoczynamy weekend, więc czas na ogłoszenie repertuaru kina na kolejne 7 dni! Jakie filmy obejrzymy na ekranie pckulu? W repertuarze "Gru i Minionki: pod przykrywką" oraz "Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo". Poza tym - czekają nas również sportowe emocje związane z ćwierćfinałami i półfinałami EURO 2024!

Repertuar kina pckul


O filmachGru i Minionki: pod przykrywką

Zobaczymy nowy rozdział, w którym Gru i Lucy oraz ich córeczki: Margo, Edith i Agnes powitają nowego członka rodziny Gru juniora. Gru będzie musiał zmierzyć się z nowym nemezis w postaci Maxime'a Le Mala i jego femme fatale, Valentiny.

Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo

Takiej historii o wampirach jeszcze nie widzieliście! Ta niesamowita czarna komedia to pozycja obowiązkowa dla fanów "Wednesday" Tima Burtona, która została doceniona na wielu międzynarodowych festiwalach. Film zdobył już 19 nagród i ponad 20 nominacji, w tym aż 4 statuetki na ubiegłorocznym MFF w Wenecji.

Mogłoby się wydawać, że pochodząca z Quebecu Sasha (w tej roli nagradzana Sara Montpetit) to nastolatka, która zmaga się z typowymi dla tego wieku problemami. Nic bardziej mylnego, a to dlatego, że bohaterka jest... młodą wampirzycą. W dodatku nad wyraz empatyczną i wrażliwą, a tym samym niegotową na to, by dla zaspokojenia głodu wgryzać się w ludzkie tętnice.

Dziewczyna stanowi spory zawód dla swoich najbliższych, którzy poza wampirycznym sekretem prowadzą bardzo spokojne, ułożone i nierzucające się w oczy życie. Brak instynktu oraz zdolności do polowania sprawia, że jedyną krew, jaką Sasha jest w stanie wypić, to ta z plastikowych torebek w lodówce. Kiedy zirytowani rodzice odcinają jej to źródło, życie Sashy jest zagrożone. Wkrótce dziewczyna poznaje jednak Paula, samotnego nastolatka ze skłonnościami samobójczymi, który w imię rodzącej się pomiędzy nimi przyjaźni jest w stanie oddać życie, byle tylko uratować bohaterkę.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.