Pszczyna.info

  • 5 listopada 2023
  • 8 listopada 2023
  • wyświetleń: 20134

Zbliża się otwarcie nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury. Poznajemy pierwsze gwiazdy

Nie w listopadzie, a na przełomie 2023/2024 roku nastąpi otwarcie nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury. Jednak już teraz wiemy, że początkiem przyszłego roku do Pszczyny przyjadą popularni artyści różnych gatunków muzycznych - od operetki i teatru przez muzykę popową, rock po kabaret i śląskie przeboje.

Zbliża się otwarcie nowego Pszczyńskiego Centrum Kultury - poznajemy pierwsze gwiazdy


Dosłownie tygodnie dzielą nas od otwarcia nowoczesnego centrum kultury z salą koncertową, kinową, klubokawiarnią artystyczną i salkami warsztatowymi. Nowe miejsce na mapie kulturalnej Pszczyny dostępne będzie przełomem 2023/2024 roku, ale już teraz możemy przedstawić pierwsze informacje o wydarzeniach planowanych w najbliższych miesiącach.

Oferta jest szeroka i powinna zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Na dużej, 500-osobowej sali widowiskowej swoje koncerty zapowiedzieli już tacy artyści jak: Paweł Domagała, Big Cyc, Waglewski Fisz Emade, Pectus. Fani kabaretu z pewnością ucieszą się z występów: Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu Skeczów Męczących, Paranienormalnych. Miłośnicy teatru chętnie skorzystają z propozycji "Przygody z ogrodnikiem", melomanów przyciągnie operetka "Zemsta nietoperza", a kochający śląską muzykę wybiorą się na koncert "Toby’ego z Monachium".

Szeroki program spowoduje, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo swoje podwoje otworzy cyfrowe kino, w którym pokazywane będą premierowo najnowsze filmowe produkcje. Teraz, na miejscu - w Pszczynie, będzie można przeżywać wielkie artystyczne wydarzenia.

- To będzie prawdziwy przełom w życiu wielu mieszkańców - mówi wprost Michał Czernek, dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury. - Do Pszczyny przyjadą wykonawcy i muzycy, których jeszcze gmina Pszczyna nie gościła. Będą koncerty i kabarety, ale również operetki. I w końcu będzie też długo wyczekiwane kino! Teraz na miejscu, w naszym mieście będzie można przeżywać wielkie artystyczne wydarzenia - zapewnia.

- Nowe Pszczyńskie Centrum Kultury będzie też domem lokalnych artystów. W ramach licznych zajęć będziemy kształtować umiejętności i talenty, dzielić się pasjami z mieszkańcami w każdym wieku, bo chcemy, a to nasz cel - zapewnić rozrywkę każdemu, kto tylko będzie chciał odwiedzić pckul - dodaje Michał Czernek.

- Nowoczesne centrum kultury z kinem to inwestycja, o której mówiło się od lat, teraz powstaje i za parę tygodni zostanie otwarta. Dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy - jestem przekonany, że wszyscy będą pod wielkim wrażeniem nie tylko wspaniałego obiektu, ale przede wszystkim z programu i wydarzeń, które są już zaplanowane i które będziemy organizować w przyszłości - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol. - Wraz z planem tego, co będzie działo się we wnętrzach Pszczyńskiego Centrum Kultury, przygotowujemy atrakcyjne oferty dla mieszkańców. Chcę, żeby to Państwo byli największymi beneficjentami tej inwestycji, dlatego dla posiadaczy karty mieszkańca Moja Pszczyna będą szczególne zniżki - podkreśla burmistrz.

Pierwszym wydarzeniem będzie jukebox musical o tajemniczym tytule: "Daisy i Hexenmeister". To propozycja przygotowana specjalnie przez lokalnych artystów.

Kalendarz wydarzeń w przyszłym tygodniu zostanie udostępniony na stronie https://pckul.pl/, dostępne będą także bilety, które pozwolą na przeżywanie niezapomnianych emocji w nowym obiekcie.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pckul - nowa siedziba, ul. Jagiełły 1" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pckul - nowa siedziba, ul. Jagiełły 1

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pckul - nowa siedziba, ul. Jagiełły 1" podaj