Pszczyna.info

  • 30 listopada 2023
  • 8 grudnia 2023
  • wyświetleń: 4679

[FOTO] Pełna humoru opowieść wigilijna mikołajkowym prezentem dla dzieci

W Centrum Przesiadkowym w Pszczynie widzowie zobaczyli dość nietypową, bo pokazaną oczami owiec, relację z najsłynniejszej grudniowej nocy. Na mikołajkowe przedstawienie najmłodszych zaprosili Powiat Pszczyński i Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

Mikołajkowy spektakl dla dzieci "Ostatnia owca" w wykonaniu Stowarzyszenia "take tam..." w Centrum Przesiadkowym - 07.12.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Na zazwyczaj spokojnym pastwisku doszło do czegoś nieprawdopodobnego - zniknęli wszyscy pasterze. Zdenerwowane owce postanowiły dowiedzieć się, gdzie się wszyscy podziali. Z pomocą przyszły im inne zwierzęta.

Z plotek dowiedziały się, że na świat przyszło jakieś dziecko. Podekscytowane owce wyruszyły w pełną przygód nocną wędrówkę w poszukiwaniu... cudownej dziewczynki, która ostatecznie okazała się wyjątkowym chłopczykiem, z którym... nie zdążyły się spotkać.

W świątecznym spektaklu przygotowanym przez Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia na podstawie książki Ulricha Huba "Ostatnia owca" wystąpiły Natalia Kaczmarek, Zofia Przemyk, Martyna Mikołajec, Julia Borońska, Natalia Utrata, Wiktoria Urbaniec, Nadja Masiul oraz Zuzanna Grudzień. Opracowanie scenariusza i reżyseria - Jakub Pieczka.

Spektakl "Ostatnia owca" był kolejną odsłoną projektu "Przesiądź się na kulturę" przygotowaną z myślą o najmłodszych widzach. Tym razem w ramach mikołajkowego prezentu dla dzieci, które po premierze wicestarosta Damian Cieszewski obdarował słodkościami.

ar, BM / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe w Pszczynie" podaj