Pszczyna.info

  • 23 stycznia 2024
  • 25 stycznia 2024
  • wyświetleń: 8800

Uczeń Chrobrego laureatem Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Tomasz Beer z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie zdobył tytuł laureata w finale Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. To interdyscyplinarny konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych z geografii, historii, literatury oraz sztuki regionu śląskiego.

Tomasz Beer z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie zdobył tytuł laureata w finale O
Tomasz Beer z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie zdobył tytuł laureata w finale Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku - 01.2024 · fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chro


Finał 13. edycji Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku, która przebiegała pod hasłem "Migracje na Górnym Śląsku. Ich wpływ na społeczeństwo, gospodarkę, krajobraz i kulturę regionu" składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników było napisanie testu z wiedzy o Górnym Śląsku, a następnie obronienie wcześniej przygotowanej pracy badawczej przed komisją.

W finale spotkali się uczniowie z Katowic, Tychów, Cieszyna, Zabrza, Rybnika, Chorzowa, Gliwic, Wodzisławia Śląskiego, Siemianowic Śląskich, Mysłowic oraz Pszczyny. Tomasz Beer z "Chrobrego" przygotował pracę badawczą pt. "Krzoki" i "ptoki" w mojej klasie (szkole), czyli skąd przybyli na Górny Śląsk przodkowie uczniów mojej klasy (szkoły). Jego opiekunem była nauczycielka - Agnieszka Chlebek-Rolska.

Uczeń III klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie zdobył tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku i znalazł się wśród 20 najlepszych uczniów z województwa śląskiego. Wygrał indeks na uczelnią wyższą - Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Organizatorami Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku byli Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej, Związek Górnośląski oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj