Pszczyna.info

 • 13 lutego 2024
 • 27 lutego 2024
 • wyświetleń: 6855

[ZDJĘCIA] Pół tysiąca widzów na Festiwalu GIMP w nowym Pszczyńskim Centrum Kultury

W miniony czwartek i piątek (22-23 lutego) społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie żyła wydarzeniem kulturalnym, które jest obecne w Chrobrym od końca lat 80. XX wieku.
Rok temu, kiedy ta jedna z najstarszych polskich szkół obchodziła swoje 280. urodziny, festiwal GIMP rozrósł się do 2-dniowej imprezy. W tym roku odbył się w nowym Pszczyńskim Centrum Kultury! Jak mówi organizator Janusz Mirek, show obejrzało prawie pół tysiąca widzów.

GIMP 2024 - 22-23.02.2024 · fot. materiały organizatora


W dzień poprzedzający konkurs piosenki odbywa się Muzyczna Rozgrzewka - w tym roku mogliśmy udać się w towarzystwie najlepszego polskiego pianisty bluesowego - Bartłomieja Szopińskiego, w podróż dookoła muzycznego świata. W pełnej humoru, na najwyższym poziomie muzycznym podróży, pianiście towarzyszył gitarzysta - także czołówka polskiego bluesa - Piotr Bienkiewicz. Muzyczna Rozgrzewka odbywa się w auli szkolnej pszczyńskiego liceum, w miejscu gdzie GIMP miał swój początek.

Kolejny dzień, kolejny wieczór, kolejny piękna muzyczna chwila - czas na GIMP. Czas na Genialną Imprezę Młodych Piosenkarzy! W tym roku na to wydarzenie rozprowadzono prawie pół tysiąca wejściówek, a w konkursie wzięło udział 11 wykonawców. Gwiazdą wieczoru była grupa nominowana do muzycznych Fryderyków 2023, w kategorii Album Roku Blues - grupa Boogie Boys. Ten zestaw dawał 100 - procentową gwarancję sukcesu, zwłaszcza, że odbywał się po raz pierwszy w nowej sali koncertowej Pszczyńskiego Centrum Kultury.

Festiwal otworzyła Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, Jolanta Moll, która pełniła również funkcję Przewodniczącego Jury Festiwalu GIMP 2024.

Zmagania konkursowe rozpoczęła filigranowa, młoda artystka, występująca pod pseudonimem LUNA WULFHUND. Wydawało się, że duża sala, liczna publiczność, brak towarzyszących muzyków, może onieśmielić artystę - ale nic tych rzeczy - brawurowo, czystym, silnym głosem, z dobrym ruchem scenicznym otworzyła konkursowe zmagania.

Później na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury pojawiła się grupa RUSHED. Grupa rok temu debiutowała i w jej występie było widać, że mają na siebie pomysł i wiedzą jak przekonać do siebie jury i słuchaczy.

Po dwóch dynamicznych piosenkach na sali koncertowej zapanowała cisza i spokój. Na scenie pojawiła się NATALIA UCHYŁA, tegoroczna maturzystka wykonała utwór z musicalu Metro - Szyba. Piękny, silny głos, twarz i oczy i dłonie, które dopełniały tekst piosenki - to wykonanie mogło nas wcisnąć w fotel.
NATALIA STRZĄDAŁA i KLAUDIA NOGAWICA, to kolejne artystki, które postanowiły się zmierzyć z legendą festiwalu GIMP. Ciepło przyjęte przez publiczność, dały wiele radości sobie i słuchającym.

W kolejnych dwóch występach na scenie pojawił się młody człowiek, dla którego muzyka wydaje się być całym życiem - BARTOSZ KURTOK.

Najpierw w duecie z bezkompromisową, z dobrym wyczuciem muzycznym - LAURĄ MICOR. Nowoczesne brzmienie Laury, czasami nawiązujące do kraju kwitnącej wiśni i dobry warsztat muzyczny Bartosz - to musiało się podobać.

Chwilę później na scenie zameldowali się dwaj panowie, którzy nawet śpiąc tworzą swoją muzykę - ŁUKASZ BRUDEK i ponownie BARTOSZ KURTOK. Duża część publiczności przyszła właśnie aby posłuchać ich propozycji - to połączenie klasyki i komputerowych wynalazków XXI wieku.

Po dwóch duetach na scenie pojawiła się bardzo liczna grupa młodych muzyków, którzy stanowili skład zespołu VETO. W trakcie występu tej grupy okazało się, że mocne brzmienia gitar mogą być wspomagane brzmieniem skrzypiec i saksofonu.

Kiedy na scenie pojawił się zespół KRIMZON, muzykom zaczęły towarzyszyć różne odcienie czerwieni. Dobre gitarowe brzmienie, bardzo dobre recenzje słuchających.

WIKTORIA PIWOŃ była kolejną występującą podczas tegorocznego festiwalu GIMP. Niebanalny, dobrze ułożony głos zauważony przez goszczącego w naszej szkole Krzysztofa Antkowiaka.

O propozycjach przygotowanych przez grupę SHELTER można powiedzieć tylko jedno - PIĘKNIE, PIĘKNIE, BARDZO PIĘKNIE.

Na zakończenie części konkursowej usłyszeliśmy zespół AMBER ATTIC. Ten występ był długo oczekiwany, o czym świadczyła bardzo żywiołowa reakcja publiczności. Tomasz BEER stworzył bardzo ciekawą muzyczną kreację, obok której nie można było przejść obojętnie.

Zwycięzcy GIMP 2024Poniżej przedstawiamy do kogo powędrowały nagrody podczas tegorocznego konkursu.

1. NAGRODA GRAND PRIX - ufundowana przez STAROSTĘ POWIATU PSZCZYŃSKIEGO - nagroda w wysokości 700 złotych - grupa RUSHED

2. NAGRODA PUBLICZNOŚCI - ufundowana przez BURMISTRZA PSZCZYNA - nagroda w wysokości 500 złotych - grupa AMBER ATTIC

3. NAGRODA DYREKTORA POPP - nagroda w wysokości 500 złotych NATALIA UCHYŁA I WIKTORIA PIWOŃ

4. NAGRODA RADY RODZICÓW przy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W PSZCZYNIE - grupa KRIMZON i duet LAURA MICOR I BARTOSZ KURTOK

5. NAGRODA GRUPY MOTO SERCE - możliwość występu na koncercie organizowanym przez Moto Serce - grupa SHELTER

Festiwal zakończył występ grupy muzycznej Boogie Boys. Zespół ten łączy najwyższy poziom gry na poszczególnych instrumentach, ogromne poczucie humoru i umiejętność tworzenia niesamowitych interakcji z publicznością. To trzeba przeżyć...

Na koniec należy wspomnieć o wielu osobach, dzięki którym odbyła się kolejna odsłona festiwalu GIMP 2024.

Fundatorzy nagród:

 • Starosta Powiatu Pszczyńskiego
 • Burmistrz Pszczyny
 • Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie
 • Dyrektor POPP
 • Grupa Moto Serce.


Sponsorzy:

 • Pszczyńskie Centrum Kultury
 • MG Foto Grucka
 • portal internetowy - pless.pl
 • Tomasz Kopeć i Dworek Eureka
 • Firma Nexx Developer
 • Joanna Skoczyńska - firma Euroceramica
 • Piekarnia i Ciastkarnia " U Brzęczka"
 • Firma Instalbud
 • Brovar 16 - Restauracja i Apartamenty
 • Firma Zieltrans
 • Firma Zamel
 • Bank Spółdzielczy w Pszczynie
 • Mirella Radwan - Radca Prawny
 • Justyna i Jarosław Dulemba - Marmur Dulemba
 • Maciej Solarczyk - firma Vitech
 • Kawiarnia Malwa w Goczałkowicach.


Pomagali przy organizacji:

 • Samorząd Szkolny I Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie
 • Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie
 • Sekretariat I Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie.

Janusz Mirek / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj